Autor Tema: Reverse Geocoding  (Pročitano 898 puta)

Darko

• Novajlija
  • *
Reverse Geocoding
« poslato: 23.04.2013 12:06:38 »
Da li iko ima iskustva sa Reverse Geocoding-om?
Da budem precizniji, da li je neko pokusao da pomocu latitude i longitude dobije konkretnu adresu / lokciju sa FORSQUARE-a jer mislim da bi mi njihove lokacije najvise odgovarale za aplikciju koju pravim.
Probao sam sa MKReverseGeocoder klasom ali ko je to probao zna i sam koja je to zalost osim ako ne pravi aplikaciju za Americko trziste...

Postoji aplikacija za Android koja vuce lokacije sa foursquarea koje su u okolini lokacije uredjaja, a meni bi upravo tako nesto i trebalo za moju app za IOS. Cisto me zanima da li je neko to vec probao i ako jeste koliko je to komplikovano implementirati u app?
Budi prvi ili najbolji... Sve ostalo je free...

Darko

• Novajlija
  • *
Odg: Reverse Geocoding
« Odgovor #1 poslato: 08.05.2013 11:33:04 »
Uspio sam ovo odraditi koristeci foursquare, veoma jednostavno i veoma efikasno...

Kaso

• Administrator
  • Senior
« Odgovor #2 poslato: 08.05.2013 21:41:03 »
Mozes da podijelis sa nama resenje, mozda nekom ko bude imao slican problem pomogne. Naravno, ako to zelis.
Plan ide drumom, a život šumom.

http://www.opensource-me.org/site/

Darko

• Novajlija
  • *
« Odgovor #3 poslato: 11.05.2013 15:23:15 »
Sad sam malo u stisci sa vremenom - Posao + Fax, jos sad idu zavrsni ispiti i odbrana specijalistickog rada,
ali cim zavrsim sa faxom a to je brzo uhvaticu malo vremena da napisem jedan tutorijal, kako u postojecu aplikaciju dodati opciju da se preko gps-a telefona dodje do poznatih lokacija u okolini koristeci foursquare api.
Naravno za one koji vec koriste restkit framework, a za one koji ga ne koriste napisacu tutorial kako da ubace i njega u app.