Autor Tema: Projekat izrade programa IRC konferencija  (Pročitano 931 puta)

xx1024

• Novajlija
  • *
Projekat izrade programa IRC konferencija
« poslato: 12.02.2013 17:29:01 »
Na fakultetu mi je zadato da odradim neki samostalni programski projekat po zelji. Naime ja sam izabrao odnosno smislio da odradim neku naprednu verziju IRC klijenta koja je posebno namjenjena za chat konferenciju i imam 3 mjeseca da odradim posao. Nemam konkretnog programerskog znanja u php-u, tj sve se svodilo na par pokusaja... Odabrao sam da projekat radim u php-u cisto iz razloga sto znam da se najvise koristi za pisanje aplikacija tog tipa, ali ako imate neku drugu sugestiju, odnosno ako mislite da bi se ovo moglo sa nekim drugim alatom odraditi efikasnije, lakse ili kako godrado bi mi dosao vas savjet. Moje konkretno pitanje je odakle da pocnem i sta sve treba da izucim kao i da li je 3 mjeseca dovoljno za izradu takvog programa za nekog poput mene. Naravno algoritamski i strukturalno mi programiranje ide dobro samo sto treba sintaksu da savladam (manje vise).

Kaso

• Administrator
  • Senior
Odg: Projekat izrade programa IRC konferencija
« Odgovor #1 poslato: 12.02.2013 18:00:14 »
Svi gledaju, a niko da nesto napise:). Nijesam vican php-u, ali za pocetak pokusaj da se nakacis na IRC server. Imas dosta koda na netu, samo pokusaj da ga razumijes 100%. Nemoj bjezati od toga, jer to jedan od vidova ucenja, posebno ako nemas iskustva.

npr:

http://www.codingforums.com/showthread.php?t=91765

ili ovo :

http://www.phpclasses.org/package/1409-PHP-IRC-client-for-creating-chats-or-bots.html
« Poslednja izmena: 12.02.2013 18:06:30 Kaso »
Plan ide drumom, a život šumom.

http://www.opensource-me.org/site/

xx1024

• Novajlija
  • *
« Odgovor #2 poslato: 12.02.2013 18:04:38 »
Ovo je ono sto mi je bas trebalo! Zahvaljujem! A mislis li da bi mozda bilo bolje odraditi ovo drugim alatom, naime znas da imam nesto iskustva sa Javom pa bih li se mozda bolje snasao sa njom nego da ucim PHP from 0?

Kaso

• Administrator
  • Senior
« Odgovor #3 poslato: 12.02.2013 18:09:58 »
Ovo je ono sto mi je bas trebalo! Zahvaljujem! A mislis li da bi mozda bilo bolje odraditi ovo drugim alatom, naime znas da imam nesto iskustva sa Javom pa bih li se mozda bolje snasao sa njom nego da ucim PHP from 0?

Nijesam nikad radio sa aplikacijama ovoga tipa. Sve da se opredijelis i za Javu opet bi morao da ucis neku od web tehnologija (min JSP) ako hoces da to bude web orjentisano.

p.s. Pogledaj ovaj drugi link sto sam dodao u prvom mom postu. Mislim da ce ti to dosta pomoci. Samo treba da proucis taj API i da vidis da li ti odgovara.
« Poslednja izmena: 12.02.2013 18:17:33 Kaso »

shandy

• Administrator
  • Junior
    • stexo.me
« Odgovor #4 poslato: 12.02.2013 18:19:19 »
Kako planiras da odradis to? Kao neki web applet kao na Ubuntu sajtu ili samostalnu aplikaciju tipa mIRC, Xcaht itd.?

xx1024

• Novajlija
  • *
« Odgovor #5 poslato: 12.02.2013 19:50:20 »
Kako planiras da odradis to? Kao neki web applet kao na Ubuntu sajtu ili samostalnu aplikaciju tipa mIRC, Xcaht itd.?

Nijesam o tome razmisljao konkretno.. Naime to nece biti klasicni chat klijent... Bice namjenjen za konferenciju, tj dodacu mu neke funkcije kao npr "predsjedavajuci, tisina dok ostali pisu, javljanje za rijec, podrzavanje, ne podrzavanje, repliku i slicno" tako da bi bilo dobro kad bi smo to implementirali na ubuntu-me ako bi dobro funkcionisalo... Naravno projekat treba da odradim sam samcit...

Kaso

• Administrator
  • Senior
« Odgovor #6 poslato: 12.02.2013 20:09:40 »

Nijesam o tome razmisljao konkretno.. Naime to nece biti klasicni chat klijent... Bice namjenjen za konferenciju, tj dodacu mu neke funkcije kao npr "predsjedavajuci, tisina dok ostali pisu, javljanje za rijec, podrzavanje, ne podrzavanje, repliku i slicno" tako da bi bilo dobro kad bi smo to implementirali na ubuntu-me ako bi dobro funkcionisalo... Naravno projekat treba da odradim sam samcit...

A jesi li razmisljao o tome sve i da implementiras to, sta ce se desiti ako se neko nakaci preko drugog klijenta, recimo standardno java apleta. Te funkcije nece da rade. Jedino da mijenjas nesto u samoj implementaciji IRC servera.

xx1024

• Novajlija
  • *
« Odgovor #7 poslato: 12.02.2013 20:31:13 »

A jesi li razmisljao o tome sve i da implementiras to, sta ce se desiti ako se neko nakaci preko drugog klijenta, recimo standardno java apleta. Te funkcije nece da rade. Jedino da mijenjas nesto u samoj implementaciji IRC servera.

Nijesam i to je veoma dobro pitanje tj. konstatacija... O tome nijesam razmisljao...

xx1024

• Novajlija
  • *
« Odgovor #8 poslato: 14.02.2013 06:48:16 »
Evo jedan odlican set video tutorijala za PHP... Milslim da bi ga trebali okaciti na neko vidnije mjesto jer veoma su kvalitetni i ovaj momak bas dobro objasnjava materiju...

PHP Tutorial 1 - Introduction (PHP For Beginners)

Kaso

• Administrator
  • Senior
« Odgovor #9 poslato: 14.02.2013 10:04:18 »
« Poslednja izmena: 14.02.2013 10:11:10 Kaso »